• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych

< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Wciąż wahasz się nad podjęciem decyzji o wyruszeniu na pielgrzymi szlak? A czy pamiętasz, że jeden krok może wszystko zmienić? Nie ma zatem sensu grzać kanapy, skoro można grzać, a nawet więcej – rozpalać swoje serce i serca innych ludzi. Daj szansę zapłonąć Bożej Miłości. Pozwól się poprowadzić Jego Miłosiernej Ręce.

17 sierpnia – jak co roku – pielgrzymi diecezji tarnowskiej zbiorą się w jej sercu – Tarnowie, by po uroczystej mszy świętej, pośród wiwatów i błogosławieństw mieszkańców, rozpocząć swoją drogę do Jasnogórskiej Pani. Wiadomo, pielgrzymka wymaga pokonania wielu trudności, czasem chwilowego zwątpienia czy niewygód i przeszkód fizycznych, ale jej cel, a także wszystko to, co ubogaci i wzmocni podczas samej podróży, warte jest podjęcia wyzwania.

Po pierwsze – Miłość. Największa – ta pomiędzy Tobą a Bogiem, rzecz jasna. Ale towarzyszy jej również miłość braterska, to zwykłe naturalne czynienie dobra bliźniemu. Plus miłość do świata, życia, samego siebie.

 

Następnie – przyjaźń. Nie jest to pusty slogan, ale nieunikniona wartość, która spotka Cię na pielgrzymce, jeśli tylko otworzysz się na drugiego człowieka. Przyjaźnie, które zawarłam podczas moich wędrówek trwają do dzisiaj. Pielgrzymie szlaki pełne są wspaniałych ludzi, naprawdę. Wystarczy tylko widzieć trochę więcej niż czubek własnego nosa czy buta.

Wiem, że dla osoby, która nigdy nie była na pielgrzymce to brzmi nieprawdopodobnie, ale relaks to kolejny powód, by wyruszyć w trasę. Nie chodzi bowiem o to, żeby odpoczywać fizycznie, bo z tym jednak często jest problem, ale o spokój ducha, jaki można osiągnąć w całkowitym zmęczeniu ciała. Kiedy nogi już odmawiają posłuszeństwa, a pot niemal zalewa oczy, pozostaje modlitwa i trwanie w Mocy Bożej Łaski. Tak rodzi się pokora, zaufanie i coraz silniejsza więź ze Stwórcą.

Trzeba też choćby wspomnieć o niesamowitej energii, która sprawia, że choć czasem nie masz już siły przesunąć stopy nawet o centymetr i z utęsknieniem wyczekujesz odpoczynku, to nagle na postoju – porwany radością chwili – skaczesz, tańczysz, nie myślisz o odciskach. Wspólnota, którą tworzą pielgrzymi działa jak cudowny lek, a niecodzienna atmosfera sprawia, że wciąż chce się tam powracać.

Zostaw za sobą problemy, albo przeciwnie – weź je do Mamy – ona będzie wiedziała, co z nimi zrobić. Możesz mi wierzyć – umacniając się w wierze, umacniasz w życiu. Twoja rzeczywistość odmieni się na lepsze, jeśli jej na to pozwolisz. Idź na Jasną Górę, a wszystko pójdzie z górki!

Szybko dostrzeżesz, że kilometry magicznie znikają, a kolejne dni przechodzą do wspomnień. Najpierw z ulgą zrozumiesz, że zbliżasz się do Mamy, a później poczujesz żal, że to już koniec. Jednak warto pamiętać, że tak naprawdę nic się nie kończy, a pożegnanie z Częstochowską Królową to dopiero początek dalszej wędrówki. Hasło tegorocznej pielgrzymki „Idźcie i głoście” zawiera polecenie dla każdego z nas. Chodźmy zatem i głośmy Chwałę Pana – najpierw na pielgrzymim szlaku, później w życiu.

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com