• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych
< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Przeglądając materiały formacyjne przygotowane specjalnie dla pielgrzymów można zauważyć, że tegoroczna droga do Jasnogórskiej Pani upłynie w duchu skupienia na modlitwie i nauce jej głębszego przeżywania. Taka praktyka jest niezwykle potrzebna w czasach, gdy często zapominamy o codziennym kontakcie z Bogiem. Jest tylko jedna droga poznania Jezusa – zagłębianie się w Jego naukę i próba zrozumienia Słowa Bożego. Pierwsza część hasła tegorocznej pielgrzymki zawiera trudne pytanie, na które pielgrzymi będą musieli sobie odpowiedzieć...

„Kim On właściwie jest?”

Odpowiedź nie jest łatwa, ale z pomocą przychodzi znawca tematu, wykładowca Pisma Świętego, ks. Piotr Łabuda. Autor pielgrzymkowej książki, zebrał wszystkie najważniejsze informacje, tworząc nie tylko kompendium wiedzy, ale także poradnik duchowy. Zwraca uwagę, że zadanie sobie pytania, kim jest Jezus, powinno skłonić nas do zastanowienia się, co my w ogóle o Nim wiemy. Studiowanie Biblii pozwala poznać Boga. Dalsza część motywu przewodniego wskazuje konkretne polecenia, które daje nam Bóg: „Idźcie i głoście”. 

Czytelnik na początek otrzymuje tekst, będący przedsmakiem wspaniałej treści „Zanim wyruszymy w drogę”. Autor wyjaśnia wszystkie istotne pojęcia, które pojawią się podczas XXXV PPT.

Modlitwy i rozważania na każdy dzień przygotowano według pewnego porządku. Najpierw poranny pacierz, później Eucharystia, konferencja i cała gama pięknych wycieczek duchowych. Nie zabraknie maryjnych aspektów – Różaniec czy Nowenna do Matki Bożej. Wszystko w asyście Ewangelii Św. Łukasza i wybranych ważniejszych wydarzeń z życia Jezusa. Zwieńczeniem dnia będzie modlitwa w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. 

Tegorocznemu rozwojowi duchowemu towarzyszyć będzie idea 'lectio divina', czyli sposób czytania Biblii. Pielgrzymi dowiedzą się jak uważnie czytać Pismo Święte, aby lektura była owocna. Przez dziewięć dni będą przeżywać cztery etapy tej metody poznawania Słowa Bożego: lectio, meditatio, oratio i contemplatio. Taka praktyka ma pomóc w przysposobieniu życia Słowem na co dzień. 

Należy też wspomnieć o autorze zwycięskiego plakatu. Kapituła Konkursowa wybrała propozycję porządkowego grupy 21 bł. Karoliny, Mateusza Kowala. Autor grafiki stworzył obraz, nakładając na siebie 33 wizerunki Jezusa (32 jego taty i jeden jego). Do tego wystarczyło dodać słowa „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście”, a efekt, jaki uzyskał jest niesamowity. Jest tajemniczy, głęboki, wzbudza emocje, chwyta za serce, sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać. 

Właściwie o to chodzi, żeby każdy spróbował się dowiedzieć, kim dla niego jest Jezus Chrystus. To wewnętrzne pytanie pomoże mu jeszcze bardziej Go pokochać.

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com