• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych
< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Kiedy stłuczesz kolana, poobdzierasz łokcie – biegniesz do Niej. Kiedy chłopak zostawi, koleżanka zdradzi – w Jej ramionach szukasz ukojenia. Gdy cały świat rzuca w Ciebie kamieniami, Ona zawsze stoi obok. Broni. Chroni. Wspiera. Kocha.

Mama.

Czym jest zatem dziewięć dni drobnych wyrzeczeń i zmęczenia, w porównaniu do wieczności, którą oferuje u boku Swego Syna? Wysiłkiem? Poświęceniem? A może wdzięcznością, którą tak trudno czasem okazać tym, których najbardziej kochamy.

Częstochowska Pani to nie żadna Pani z urzędu. Jasnogórska Królowa to nie kolejna dama na papierze. To Matka. Matka Boża i Matka Ludu – moja, Twoja, każdego z nas.

Ta piękna, majestatyczna postać, na której wizerunek spoglądasz w ostatnim dniu pielgrzymowania podczas wejścia do Kaplicy Matki Bożej, jest Twoją Mamą. Nie zimną, surową kobietą obserwującą ziemskie życie, ale dobrą, ciepłą Mamą. Mamą, która mimo lęku przyjęła dziecko, nie zważając na opinię społeczeństwa. Mamą, która stała pod krzyżem, kiedy jej Syn umierał. Mamą, której serce pękało z rozpaczy, a zarazem tą, która zawsze wypełniała wolę Bożą. Mamą, która nigdy nie opuszcza swojego dziecka. Takiej postawy powinna uczyć się każda kobieta, a każdy mężczyzna modlić się o taką żonę.

Nie ma recepty na idealne życie – bez problemów, cierpień, codziennych małych czy większych katastrof. Ale jest rada na szczęśliwe życie – dbanie o Mamę i pozwolenie, aby Ona zatroszczyła się o Ciebie. Przecież dobrze wiesz, że Mama to lekarstwo na wszystkie trudy i smutki tego świata. Nawet jeśli czasem wydaje Ci się, że Twoja samodzielność nie potrzebuje matczynej opieki. Nawet jeśli ją zaniedbujesz, zapominasz o Jej świętach – Ona nie zapomina o Tobie.

Biorąc różaniec do ręki – całujesz Jej święte dłonie.
Modląc się za Jej wstawiennictwem – stajesz się jeszcze bliższy Jezusowi i Samemu Ojcu. 
Zapraszając Ją do swojego życia – otwierasz drzwi Domu, w którym panuje wieczna Miłość. Zdobywasz klucz do Raju.

Cały dzień prześladuje mnie pewna melodia. Jednak jest ona tylko tłem do słów, które im bliżej 17 sierpnia, tym mocniej wybrzmiewają „Jest zakątek na tej ziemi, gdzie powracać każdy chce, gdzie króluje Jej Oblicze – na Nim cięte rysy dwie. Wzrok ma smutny, zatroskany, jakby chciała prosić Cię, byś w matczyną Jej opiekę oddał się”.

Trzeba sobie uświadomić bardzo ważną prawdę – Jeśli nie możesz iść w tym roku na pielgrzymkę, to nie jest stracona szansa. Bo nie o to chodzi w duchowym rozwoju, żeby „zaliczyć” każde „święte” miejsce. Nie. Świętości nie zdobywa się w danym miejscu, tylko w swoim sercu, żyjąc z Bogiem. Pamiętaj, że pielgrzymujemy cały czas. Zatem nie pozwól się Jej smucić. Zaproś do swojego życia, oddaj się Jej opiece, nie przypominaj sobie o Niej tylko od święta. Kochaj i pozwól się kochać. Tyle wystarczy.

Jej otwarte ramiona czekają na każdego z nas.

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com