• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych
< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Znamy już plakat tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Czas poznać krótką historię jego powstania. Specjalnie dla nas – kilka słów od autorki, Agnieszki Kornaś:

-Swoją przygodę z pielgrzymowaniem zaczęłam 11 lat temu. Na pierwszą pielgrzymkę wybrałam się z mamą. Pielgrzymowałyśmy w grupie 22 i do tej pory nic się nie zmieniło. Co roku czekam na 17 sierpnia, odliczam dni. Dla mnie to wyjątkowy czas. Odcinam się od wszystkiego, żegnam się z pracą, studiami i znajomymi, po to, aby wrócić po 9 dniach ze zdwojoną siłą. Bardzo bym chciała, aby jak najdłużej udało mi się utrzymać moją pielgrzymkową kondycję.

Pomysł, aby wziąć udział w konkursie na plakat PPT towarzyszył mi już przez kilka lat pielgrzymowania. Kiedyś spróbowałam swoich sił. Byłam wtedy na pierwszym roku studiów i projektując plakat stawiałam swoje pierwsze kroki w programach graficznych. Mimo to, udało mi się zdobyć wyróżnienie, co było dla mnie ogromną motywacją żeby jeszcze kiedyś spróbować. Tworzenie zawsze daje mi ogromną satysfakcję, więc postanowiłam w tym roku sprawić sobie tę odrobinę przyjemności .

Idea plakatu to tak naprawdę nałożenie na siebie grafiki i symbolu w odpowiedni sposób tak, aby podkreślić to, co jest istotą hasła tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Postać człowieka niosącego krzyż przedstawia Ciebie - Droga Siostro, Drogi Bracie. Poświata, której kontury symbolizują zstępującego Ducha Świętego, wskazuje na Jego Światło, oraz przypomina, że On nam szczególnie towarzyszy. Nie tylko podczas tych 9 dni pielgrzymowania, ale także w naszym codziennym wędrowaniu. Działanie i obecność Ducha Świętego pozwala nam tworzyć wspólnotę Kościoła Jezusa Chrystusa. Kościół to ludzie, czyli my. Naszą identyfikacją jest krzyż, który niesiemy, nasze trudności, zmartwienia, a także nasze radości. To wszystko, co nas kształtuje, sprawia, że stajemy się wyjątkową, niepowtarzalną, a zatem niezwykle potrzebną częścią wspólnoty, którą tworzymy. Moc Ducha, która nas wypełnia dodaje nam sił, aby zmierzyć się z trudnościami, oraz czyni nas gotowymi do czynienia dobra i stawania się coraz bardziej podobnymi do Jezusa Chrystusa.

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com