• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych
< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Mt 19, 23-30

„I to pokazuje, że bardzo często jest tak, że możemy mieć coś, w czym pokładamy nadzieję – ja to muszę trzymać. To może być pieniądz. Ale to może być mój grzech. Że ja nie chcę Bogu mojemu grzechu oddać, bo mam opory. Nie oddam, nie dzisiaj, jeszcze nie, może pod koniec pielgrzymki. A może w ogóle, bo to jest moje, bo ja w tym pokładam nadzieję, że nie chce z tego rezygnować. A może być tak, że bieda jest czymś, w czym pokładam nadzieję. Że jaj jestem biedny i sobie myślę, że dzięki temu będę w Królestwie Bożym, bo jestem biedny, a nie jak tamci. Pokładasz nadzieję w biedzie, a nie w Bogu. Równie dobrze mogę pokładać nadzieję w moich uczynkach. Ja na pielgrzymce jestem. Idę na pielgrzymce. Panie Jezu zobacz, jak moje mięśnie, to wszystko oddaje Tobie, moje zmęczenie. Nie jak mój mąż, który teraz siedzi i sprawdza sobie pilotem co tam „leci”. Można pokładać nadzieję w tym, co robię, w uczynkach, a nie w Bogu. A tylko Bóg zbawia. I Pan Jezus bardzo wyraźnie daje sygnał: „Uważajcie, bo pieniądze wiążą”.

„Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego.” Żeby wielbłąd przeszedł przez ucho igielne, to jest brama w Ziemi Świętej, w Jerozolimie, żeby przez to przeszedł, trzeba go zabić. Jak mu się połamie nogi, skręci kark, przetnie na pół, to wejdzie. To jest nasze serce. Trzeba umrzeć dla Chrystusa, zgodzić się na to: „Boże oddaję Ci wszystko”, wierząc, wiedząc o tym, że Bóg nie jest tym okrutnym, złym Bogiem, który zabiera, tylko chce żebyśmy byli wolni.” Bóg daje stokroć tyle.

„[…] Mogę pokładać nadzieję w uczynkach, w modlitwie, w tym kim jestem, co osiągnąłem, w tym, że mam kontrolę nad innymi. Mogę w tym pokładać nadzieję. I Bóg nas z tego oczyszcza, żebyśmy pokładali nadzieję tylko w Bogu.”

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com