• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych

< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Dotarliśmy!

Dla jednych była to pielgrzymka w miarę prosta, dla innych najtrudniejsza. Dla jednych pierwsza, dla innych trzydziesta szósta. Jedni już w pierwszy dzień odwiedzili sanitarkę, inni ze wszystkich dziewięciu dni wyszli bez szwanku.

Nie to ma jednak największe znaczenie, ale fakt, iż mogliśmy popatrzeć w oczy Jasnogórskiej Pani chociaż przez chwilę. Mogliśmy iść w jedności. W różnorodności, która złączona jest Miłością Chrystusa.

Podczas Mszy Świętej na jasnogórskich wałach ksiądz biskup ordynariusz wyraźnie zaznaczył, że wszelkie zmęczenie jest w tym momencie normalne. Jednak „istnieje dobry rodzaj zmęczenia, które odczuwa się po owocnie wykonanej pracy, po dobrze spełnionym zadaniu, po osiągnięciu wyznaczonego sobie celu. Wtedy pomimo odczuwalnego utrudzenia, doświadcza się wewnętrznej radości, satysfakcji i szczęścia. To zupełne przeciwieństwo zmarnowanego czasu i możliwości, jakie pojawiają się w naszym życiu.”

 I tak XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę dobiegła końca. Teraz najtrudniejszy czas. Czas powrotu do codzienności. Codzienności, którą musimy przemieniać na lepsze. 

„Umiłowani! Życzę wam nieustannej świeżości powiewu Ducha Świętego, który naszą wiarę umacnia i ożywia. Życzę wam byście zawsze w swoim życiu doświadczali owego „dobrego utrudzenia”, które daje radość i poczucie spełnienia” – mówił ksiądz biskup. 

„I niech dalej was prowadzi przez życie nasza Najświętsza Matka, która może najwięcej dać, bo sama najwięcej otrzymała od Boga.”

Real time web analytics, Heat map tracking

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com