• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych

< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Spośród 40 nadesłanych propozycji wybrany został ten jeden plakat, który będzie nam towarzyszył podczas tegorocznej pielgrzymki, a jest nim plakat numer 14, którego autorką jest Martyna Zalewska. Gratulujemy!

 

Martyna jest tegoroczną maturzystką, pochodzi ona z Tarnowa, a pielgrzymuje z Grupą 3. – św. Alberta. W metryczce konkursowej opisała ona symbolikę swojego plakatu w następujący sposób:

„Pielgrzymka to przede wszystkim doświadczenie prostoty, dlatego plakat także jest subtelny w swojej formie. Na dole widoczni są bracia i siostry pokonujący kolejne zakręty – podobnie jak oni, każdy z nas podąża drogą, która niekoniecznie jest łatwa, ale jednak przynosi ogromną satysfakcję, zwłaszcza, gdy wiemy, że obraliśmy właściwy kierunek. Ponad głowami pielgrzymów znajduje się hasło tegorocznej pielgrzymki: „Idźcie…” – to tym słowem Jezus zwrócił się do swoich uczniów posyłając ich na cały świat, by głosili Ewangelię i teraz tak samo przemawia do współczesnego człowieka – nie tylko tego, który wyruszy na szlak, ale też w codzienności pozostałych. Za napisem znajduję się strzałka prowadząca od Tarnowa – miejsca rozpoczęcia kolejnej, już XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Forma tego znaku graficznego nie jest przypadkowa – przypomina ona wygląd trasy, którą co roku podążają pielgrzymi, prowadzi ich ku górze, ku Niebu, które jest ostatecznym celem każdego z nas.”

Tegoroczny konkurs na plakat stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego komisja konkursowa stanęła przed ogromnym wyzwaniem wybrania tego „najlepszego”. Już sam wybór finałowej trójki był bardzo trudny, a co dopiero tego jednego.
Sam plakat, mimo swej niewątpliwej prostoty, niesie wysokie walory artystyczne. Propozycja ta zyskała uznanie, nie tylko komisji konkursowej, ale także i Wasze, co można łatwo ocenić analizując wszystkie reakcje i liczne komentarze pod grafiką.

Oczywiście nie można zapomnieć o pozostałych osobach, które nadesłały swoje prace na konkurs. Dziękujemy Wam za to, że włożyliście w te prace swoje serca. Wasze zaangażowanie jest bardzo budujące i mamy nadzieję, że w przyszłym roku możemy także na Was liczyć.

Jesteśmy pełni nadziei, że Bóg pozwoli nam wszystkim, jak co roku, wyruszyć na szlak pątniczy, a naszej wędrówce będą towarzyszyły liczne materiały pielgrzymkowe, których okładkę będzie zdobiła grafika opracowana przez Martynę, której jeszcze raz pragniemy gorąco pogratulować.

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com