Drukuj
wtorek, 01 marzec 2016

Serdecznie zapraszam porządkowych naszej tarnowskiej pielgrzymki aby według swoich możliwości chętnie odpowiedzieli na prośbę organizatorów ŚDM.

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć - pomagać w tym wyjątkowym wydarzeniu prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z Marią Augustyn (koordynatorką sekretariatu PPT) lub z sekretariatem Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Prośba Księdza Jacka Pierwoły odpowiedzialnego za Służbę Porządkową ŚDM Kraków 2016:

"Przed nami wielkie wydarzenie dla całego Kościoła w Polsce, jakim będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Pod koniec lipca będziemy gościć nawet kilka milionów młodzieży z całego świata. Przybędą oni do Krakowa, aby spotkać się w naszym mieście, aby tu świadczyć o swojej wierze i tę wiarę przeżywać, celebrować. Punktem kulminacyjnym ŚDM będą spotkania z Papieżem Franciszkiem. Najważniejsze jest to, aby zapewnić tej młodzieży przeżycie duchowe, poprzez realizowany program. Ale też konieczne jest przy tak wielkiej liczbie pielgrzymów zabezpieczenie, m.in. poprzez odpowiednie służby. Jedną z takich służb jest Służba Porządkowa. W jej skład wchodzić będą przedstawiciele Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych i organizacji harcerskich (ZHP, ZHR, Skauci Europy itp.). Nie wyczerpuje to jednak zapotrzebowania służb porządkowych.

Dlatego zwracam się o pomoc do Diecezjalnych Kierowników Pieszych Pielgrzymek, aby zachęcili i zaangażowali porządkowych pielgrzymkowych w swoich diecezjach do pomocy przy ŚDM 2016. Zgłoszenia proszę kierować do mnie telefonicznie lub e-mailem, podając imię i nazwisko, diecezję oraz adres e-mailowy wolontariusza.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam."

Ks. Jacek Pierwoła