• Wspólnota
  8 tys. pielgrzymów
 • 9 dni
  rekolecji w drodze
 • 215 km
  pielgrzymiego szlaku
 • droga
  do świętości
 • 25
  grup pielgrzymkowych
< >
Trasy
Zapisy na Pielgrzymkę
Aplikacja aPPT
Regulamin konkursu
Grupy Pielgrzymkowe

Zwycięzcą tegorocznego Konkursu na plakat XXXIX PPT została propozycja nr 38, której autorem jest Brat Szymon Pękala z Wilczysk.
Sam autor w następujący sposób opisuje symbolikę plakatu:
"Centrum uwagi na plakacie przykuwa rozpromieniona hostia, a pod nią widnieje kielich, którego trzon zdaje się rzucać światło na świat. Ta hostia jest jak słońce dla zboża - jest źródłem życia dla nas ludzi, pielgrzymów. Krew przelana za nasze grzechy, symbolizowana przez Krzyż w tle, także jest wspominana podczas każdej Najświętszej Ofiary. W końcu Eucharystia to przecież wspomnienie dzieła zbawienia Chrystusa – jego życia, śmierci i zmartwychwstania. Eucharystia prawidziwie daje życie tym, którzy wiernie ją przyjmują. Poprzez nią zbliżamy się do Boga, zapraszamy Jezusa do swojego serca i życia oraz kroczymy ku zbawieniu. Pielgrzymka to szczególny czas, w którym mimo trudności bierzemy swoje krzyże i idziemy pokrzepieni EUCHARYSTIĄ, KTÓRA DAJE ŻYCIE."

Gratulujemy Szymonowi i z niecierpliwością czekamy na to, aż w nasze ręce trafią plakaty, legitymacje, śpiewniki i książki, które będą miały tę grafikę na swojej okładce.

Real time web analytics, Heat map tracking

Partner Pielgrzymki

Do pielgrzymki pozostało:

Kontakt

Centrum Organizacyjne
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
Zabawa 2
33-133 Wał-Ruda
tel. (014) 678-14-48
pptarnowska@gmail.com