Piesza Pielgrzymka Tarnowska dzieli się na 25 grup, które formują się przy wyznaczonych parafiach naszej diecezji.
Na czele każdej grupy stoi Ksiądz Przewodnik, który odpowiada za jej organizację.

Grupy PPT podzielone są na dwie części: część „A” – grupy od 1 do 13, i część „B” – grupy od 14 do 26.


Grupa 1 – Najświętsza Maryja Panna

Przewodnik – ks. Marek Wojak

Grupę Najświętszej Maryi tworzą pielgrzymi z parafii Katedralnej, św. Maksymiliana, Terlikówki, Matki Bożej Szkaplerznej, Krzyża, św. Józefa, Klikowej, Pawęzowa, Miłosierdzia Bożego, Poręby Radlnej, Tarnowca, Zawady, Świebodzina.

Centrum organizacyjne grupy: Tarnów – Bazylika Katedralna


Grupa 2 – św. Franciszek

Przewodnik – ks. Stanisław Łukasik

Grupę św. Franciszka tworzą pielgrzymi z dekanatów Tarnów Wschód i z dekanatu Tarnów Północ, Brzozówka, Lisia Góra, Nowa Jastrząbka, Stare Żukowice, Zaczarnie.

Centrum organizacyjne grupy: Szynwałd – parafia NMP Szkaplerznej


Grupa 3 – św. Albert

Przewodnik – ks. Sebastian Ligęska

Pielgrzymi pochodzą z parafii: Zgłobice, Zbylitowska Góra, Mościce, Koszyce Małe, Koszyce Wielkie, Szczepanowice, Pleśna, Rzuchowa, Tarnów – św. Stanisława Kostki, Błonie, Łęg Tarnowski, Łęg Zamoście, Łukowa.

Centrum organizacyjne grupy: Tarnów Mościce – parafia NMP Królowej Polski


Grupa 4 – św. Wincenty a Paulo

Przewodnik – ks. Michał Radziwiłł

Grupę stanowią pielgrzymi z tarnowskich parafii: Świętej Rodziny i Dobrego Pasterza.

Centrum organizacyjne grupy: Tarnów – parafia Świętej Rodziny


Grupa 5 – św. Florian

Przewodnik – ks. Grzegorz Sroka

Grupę tworzą pątnicy z dekanatów: Zakliczyn, Wojnicz i Porąbka Uszewska oraz z parafii Iwkowa i Siedlce.

Centrum organizacyjne grupy: Dębno – parafia św. Małgorzaty


Grupa 6 – bł. Maria Teresa Ledóchowska

Przewodnik – ks. Jakub Misiak

Grupę tworzą ją pątnicy z ziemi bocheńskiej i Lipnicy Murowanej, z której pochodzi patronka grupy.

Centrum organizacyjne grupy: Bochnia – parafia św. Mikołaja Biskupa


Grupa 7 – św. Józef

Przewodnik – ks. Mateusz Wojcieszak

Wędrują w tej grupie bracia i siostry z dekanatu Uście Solne oraz z parafii: Gawłów, Borek, Krzeczów, Mikluszowice i Rzezawa należących do dekanatu Bochnia Wschód.

Centrum organizacyjne grupy: Szczurowa – parafia św. Bartłomieja Apostoła


Grupa 8 – św. Stanisław

Przewodnik – ks. Łukasz Polniaszek

Grupę tworzą pielgrzymi z trzech dekanatów: brzeskiego, czchowskiego i szczepanowskiego. Jednak trzon stanowią pątnicy z parafii św. Jakuba z Brzeska.

Centrum organizacyjne grupy: Brzesko – parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła


Grupa 9 – św. Maksymilian/ św. Magdalena

Przewodnik – ks. Marcin Górski

Dziewiątka skupia w swoich szeregach osoby z dekanatów Dąbrowa Tarnowska, Żabno i Szczucin oraz parafii Luszowice.

Centrum organizacyjne grupy: Dąbrowa Tarnowska – parafia NMP Szkaplerznej


Grupa 11 – św. Jadwiga

Przewodnik – ks. Rafał Jagoda

Grupa św. Jadwigi obejmuje parafie dekanatu Dębica Wschód: św. Jadwigi, św. Krzyża, Miłosierdzia Bożego, Góry Motycznej, Nagawczyny, Stasiówki, Żyrakowa.

Centrum organizacyjne grupy: Dębica – parafia Miłosierdzia Bożego


Grupa 12 – św. Michał

Przewodnik – ks. Zygmunt Ogórek

Grupa obejmuje dwa dekanaty: Dębicę Zachód i Pilzno.

Centrum organizacyjne grupy: Czarna – parafia MBNP


Grupa 13 – św. Dominik Savio

Przewodnik – ks. Paweł Kasperowicz

Pielgrzymi pochodzą z parafii dekanatu Pustków Osiedle, Pustków oraz parafii Pustynia i Zawada.

Centrum organizacyjne grupy: Pustków Osiedle – parafia św. Stanisława


Grupa 14 – św. Świerad

Przewodnik – ks. Rafał Łukasik

Grupę tworzą pielgrzymi z dwóch diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej (dekanaty Ropa, Łużna, Gorlice i Biecz).

Centrum organizacyjne grupy: Szymbark – parafia NMP Szkaplerznej


Grupa 15 – św. Jacek

Przewodnik – ks. Tomasz Koźbiał

Grupę tworzą pątnicy z dekanatów Limanowa i Tymbark.

Centrum organizacyjne grupy: Limanowa – parafia MB Bolesnej


Grupa 16 – św. Szymon

Przewodnik – ks. Rafał Mirosławski

Grupę tworzą pielgrzymi z dekanatu Mielec Północ z parafii: Św. Mateusza; z dekanatu Mielec Południe z parafii: Kiełków, Książnice, Łączki Brzeskie, Trójcy Przenajświętszej oraz z dekanatu Radomyśl Wielki.

Centrum organizacyjne grupy: Mielec – parafia św. Mateusza Apostoła


Grupa 17 – św. Rafał

Przewodnik – ks. Rafał Mirosławski

Do grupy należą pielgrzymi z parafii: Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marka, Trójcy św., Dobrynin, Przecław, Trześń.

Centrum organizacyjne grupy: Mielec – parafia MBNP


Grupa 18 – św. Wojciech

Przewodnik – ks. Rafał Mirosławski

Grupa z północnych rejonów Ziemi Mieleckiej, którą tworzą pielgrzymi z dekanatu Mielec Północ, z parafii: Ducha Św., Borowej, Chorzelowa, Górki, Czermina, Trzciany, Rzędzianowic, także z diecezji sandomierskiej z dekanatu Baranów Sandomierski z parafii: Gawłuszowice, Skopanie, Tuszów Narodowy, Sarnów, Wola Baranowska, Baranów Sandomierski, Padew Narodowa.

Centrum organizacyjne grupy: Mielec – parafia Ducha Świętego


Grupa 19 – św. Kinga

Przewodnik – ks. Stanisław Kłyś

Pielgrzymi tej grupy pochodzą z parafii w Dolinie Dunajca, dekanatów Krościenko, Łącko i parafii Podegrodzie. W grupie pielgrzymują górale pienińscy, kamieniccy i łąccy oraz lachy podegrodzcy.

Centrum organizacyjne grupy: Kamienica – parafia Przemienienia Pańskiego i Nawiedzenia NMP


Grupa 20 – św. Kazimierz

Przewodnik – ks. Bartłomiej Musiał

Grupę tworzą pielgrzymi z Kotliny Sądeckiej z parafii Nowy Sącz- św. Kazimierza, Matki Bożej Bolesnej, Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Bożej Niepokalanej, Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Rocha, Ducha Św. oraz sąsiednie: Brzezna, Chomranice, Marcinkowice, Librantowa, Wielogłowy, Świniarsko, Nawojowa, Sienna.

Centrum organizacyjne grupy: Nowy Sącz – parafia św. Kazimierza


Grupa 21 – bł. Karolina Kózkówna

Przewodnik – ks. Marcin Kurmaniak

Do Grupy 21 bł. Karoliny należą pielgrzymi z dekanatu radłowskiego, parafii Borzęcin Górny i Borzęcin Dolny, Tarnów –Krzyż oraz liczni goście z kraju i zagranicy.

Centrum organizacyjne grupy: Zabawa – parafia Trójcy Przenajświętszej


Grupa 22 – św. Małgorzata

Przewodnik – ks. Sylwester Pustułka

Grupy stanowią pielgrzymi nowosądeckich parafii: św. Małgorzaty, św. Jana Pawła II, św. Heleny, Matki Bożej Niepokalanej, oraz z parafii: Cieniawa, Kamionka Wielka, Królowa Górna, Łabowa, Maciejowa, Mogilno, Mystków, Paszyn, Piątkowa, Bogusza.

Centrum organizacyjne grupy: Nowy Sącz – parafia św. Małgorzaty


Grupa 23 – św. Jan Kanty

Przewodnik – ks. Marcin Niwa

Słynna „Dolina Popradu” obejmuje trzy dekanaty: Stary Sącz, Piwniczną i Krynicę.

Centrum organizacyjne grupy: Barcice – parafia NMP Wniebowziętej


Grupa 24 – św. Klemens

Przewodnik – o. Artur Pruś CSsR

W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: tuchowskiego, ciężkowickiego i ołpińskiego.

Centrum organizacyjne grupy: Tuchów – parafia Nawiedzenia NMP


Grupa 25 – św. Just

Przewodnik – ks. Damian Pitwor

Grupa 25-ta obejmuje parafie dekanatu Ujanowice oraz parafie Tęgoborze, Tabaszową i Trzetrzewinę.

Centrum organizacyjne grupy: Laskowa – parafia Najświętszego Imienia Maryi


Grupa 26 – św. Katarzyna

Przewodnik – ks. Paweł Łebski

Grupa 26 obejmuje dwa dekanaty Grybów i Bobowa, łącznie 20 parafii.

Centrum organizacyjne grupy: Grybów – parafia św. Katarzyny